Kontaktuppgifter och tävlingar 2019 - Luleå SK

Föreningsnummer
02863
Adress
Backmyrvägen 51
97452 LULEÅ
Telefon
092061850 
Fax
0920-668 05
E-post
fotboll@luleasportklubb.se 
Hemsida
www.luleasportklubb.se
Ordförande
Bengt Augustsson 
Kassör
Lars Erik Tommy Sandberg 
Utbildningsansvarig
Per-Håkan Taavo 
Förbund
Norrbottens Fotbollförbund
Färger
Blå, Blå, Blå (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vit, Blå, Vit (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
P16 Nationell Grupp 8 Mats Frank 0727206812
SM F17 Norra Norrland Helena Mattsson 0706618856
Futsal Pojkar 15 -04/05 Sammandrag 19/20 (Luleå SK P-04) Sean Black 0920229291 0730970651
SM/DM Pojkar 17 -03 Kval 2019/20 (Luleå SK P17 -03) Mats Frank 0727206812
Futsal DAM Sammandrag 2- Infjärden Johan Erixon 0703000676
Futsal Dam Sammandrag 4- Alvik( Gammelstads Sp) Johan Erixon 0703000676
Futsal Damer-Sammandrag 5-Kalix Helena Mattsson 0706618856
Futsal-Damer Sammandrag 1 18/19 (Luleå SK ) Johan Erixon 0703000676
Stora Coop Norrbotten CUP Grupp A Damer Johan Erixon 0703000676
Stora Coop Cup Grupp B Herrar (Luleå SK ) Åke Spolander 0707511572
Kvartsfinal 3 Stora Coop Cup Herrar (Luleå SK ) Åke Spolander 0707511572
Semifinal 2 Stora Coop Cup Herrar (Luleå SK ) Åke Spolander 0707511572
Kval till Div 4 2020 (Luleå SK 2) Andreas Kylmänen 0767610994
Div 5 Mellersta Herrar (Luleå SK 2) Per-Håkan Taavo 0706804911 0706804911
Motionsserie Dam (Luleå SK ) Lars Andersson 0705668250
Pojkar 15 Sean Black 0920229291 0730970651
Pojkar 13 Grupp C (Luleå SK Lag 2) Fredrik Engman 0705304815
Pojkar 12 Grupp C (Luleå SK ) Peter Yltén 0705820846
Pojkar 11 Grupp E Peter Yltén 0705820846
Pojkar 10 Grupp A (Luleå SK Blå) Joel Rutschman 0730289197
Pojkar 10 Grupp C (Luleå SK Röd) Joel Rutschman 0730289197
Pojkar 10 Grupp D (Luleå SK Vit) Joel Rutschman 0730289197
Pojkar 9 Grupp D (Luleå SK Vit) Daniel Eriksson 0733899268
Pojkar 9 Grupp D (Luleå SK Blå) Daniel Eriksson 0733899268
Pojkar 8 Grupp A (Luleå SK Vit) Joel Rutschman 0730289197
Pojkar 8 Grupp A (Luleå SK Blå) Joel Rutschman 0730289197
3 mot 3 Pojkar 7 år (Luleå SK ) Markus Keisu 0702405737 0702405737
Flickor 13 Grupp C (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
Flickor 12 Grupp B (Luleå SK Lag 1) Daniel Lindgren 0706674806
Flickor 12 Grupp C (Luleå SK Lag 2) Daniel Lindgren 0706674806
Flickor 11 Grupp A (Luleå SK ) Anders Höglund
Flickor 10 Grupp B Peter Qvist 0708357172
Flickor 9 Grupp A (Luleå SK ) Peter Yltén 0705820846
Flickor 8 Grupp B (Luleå SK Vit) Jeanette Lind 0706222483
Flickor 8 Grupp B (Luleå SK Blå) Jeanette Lind 0706222483
3 mot 3 Flickor 7 år (Luleå SK ) Sissi Cogburn 0730677975
COOP Cup F16 Grupp B (Luleå SK ) Helena Mattsson 0706618856
COOP Cup F16 Semifinal 1 (Luleå SK ) Helena Mattsson 0706618856
COOP Cup F14 Grupp A (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
COOP Cup F14 Kvartsfinal 1 (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
COOP Cup F14 Semifinal 1 (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
COOP Cup F13 Grupp B (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
COOP Cup F13 Kvartsfinal 3 (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
COOP Cup F13 Semifinal 2 (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
COOP Cup F13 Final (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
COOP Cup F14 Final (Luleå SK ) Anders Ihs 0706745851
COOP Cup P16 Grupp B (Luleå SK ) Mats Frank 0727206812
COOP Cup P16 Semifinal 1 (Luleå SK ) Mats Frank 0727206812
COOP Cup P16 Final (Luleå SK ) Mats Frank 0727206812
COOP Cup P13 Grupp B Fredrik Engman 0705304815
COOP Cup P13 Kvartsfinal 3 Fredrik Engman 0705304815
COOP Cup P13 Semifinal 2 (Luleå SK ) Fredrik Engman 0705304815
Träningsmatcher i Norrbotten (Luleå SK( D1D)) Johan Erixon 0703000676
Träningsmatcher i Norrbotten (Luleå SK U-16) Mats Frank 0727206812
Träningsmatcher i Norrbotten (Luleå SK 2 (D5H)) Per-Håkan Taavo 0706804911 0706804911
Träningsmatcher i Norrbotten (Luleå SK (Damjun)) Helena Mattsson 0706618856
Träningsmatcher i Norrbotten (Luleå SK (D3H)) Åke Spolander 0707511572