Matcher idag - Norrbottens Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-08-18
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Norra Norrland, herrar
14:00 Kiruna FF - Bergnäsets AIK Lombia IP
Elitettan
15:00 Assi IF - IK Uppsala Fotboll Billerud Korsnäs Arena
P16 Nationell Grupp 8
11:30 Kiruna FF - Ersmarks IK Lombia IP
14:00 Bodens BK FF - Sandåkerns SK Boden Arena
SM F17 Norra Norrland
14:00 Lira BK - Gimonäs Umeå IF Porsö IP
15:00 Piteå IF FF/Munksund Skuthamns SK - Luleå SK Idrottsparken, Munksund
Div 2 Norra Norrland Nord Damer
18:30 Gammelgårdens IF - Älvsby IF Gammelgårdens IP
Division 3 Damer
18:00 Alviks IK - Nyborgs SK Liko Arena
Div 4 Damer
13:00 FC Norrsken 2 - Malmbergets AIF 2 Norrvallen
17:00 Pajala IF (9 mot 9) - Trångfors IF-Boden 2 Riavallen Pajala
Div 4 Norra, Herrar
14:00 Övertorneå SK - Sävast AIF Övertorneå IP
Div 4 Södra, Herrar
18:30 Piteå IF 2 - Älvsby IF LF Arena
Div 5 Norra Herrar
16:00 Gällivare SK/GMFF 2 - Pajala/OAFF 2 Tallbacka IP
16:00 IFK Kalix 2 - Pol/Svanstein FF Furuvallen
Div 5 Södra Herrar
16:00 Gammelstads IF - Infjärdens SK 2/LIF 2/HIF 2 Gammelstads IP
16:00 Hedens IF United - Unbyns IF Olympia, Heden
16:00 Sikfors SK - IFK Arvidsjaur Forsvallen Sikfors
Pojkar 16
16:00 Jämtö/Vitå BK 9-9 - Lira Bollklubb / IFK Luleå Vitå IP
Pojkar 15
14:00 Piteå IF FF - Gällivare SK Nordlunda
15:00 Bergnäsets AIK/Alviks IK - Lira BK Bergsvallen
15:00 Pajala IF - IBFF/ÖIF Riavallen Pajala
Pojkar 14 Grupp A
17:00 IBFF/ÖIF - Sävast AIF Kyrkplan
Pojkar 14 Grupp B
13:00 Svartbjörnsbyns IF - Övertorneå SK (7 mot 7) Bossevallen
Pojkar 13 Grupp A
13:00 Pajala IF - Gammelstads IF Riavallen Pajala
Pojkar 13 Grupp B
15:00 Lira BK Blå - Kiruna FF Björkskatans IP
Pojkar 13 Grupp C
12:30 Bergnäsets AIK - Södra United Bergsvallen
13:00 IFK Arvidsjaur FK - Bodens BK FF Ringelvallens IP
15:00 IBFF/ÖIF - Piteå IF FF Lag 1 Bäckvallen Svensbyn
Pojkar 12 Grupp A
16:30 Hedens IF - IFK Kalix Olympia, Heden
Pojkar 12 Grupp C
11:00 Lira BK Lag 3 - Haparanda FF Björsbyfältet
Pojkar 12 Grupp D
13:00 Lira BK Lag 1 - Norrfjärdens IF Björsbyfältet
Pojkar 11 Grupp C
Gammelstads IF - IFK Kalix Lag 2 Gammelstads IP
11:30 IFK Luleå 1 - Gammelstads IF Örnäsets IP
Pojkar 10 Grupp A
11:00 Gammelstads IF Grön - Rutviks SK Gammelstads IP
11:00 Haparanda FF - IFK Luleå Vit Gränsvallen
Pojkar 10 Grupp B
17:00 IBFF - Älvsby IF Bäckvallen Svensbyn
Pojkar 10 Grupp C
10:00 Alviks IK Lag 1 - Södra United Liko Arena
11:00 Bergnäsets AIK - Piteå IF FF Lag 2 Bergsvallen
11:30 Alviks IK Lag 1 - Storfors AIK Liko Arena
Pojkar 10 Grupp D
15:00 Sunderby SK - IFK Kalix Gul Sundis
Flickor 17
16:00 Bergnäsets AIK - Assi IF Bergsvallen
Flickor 14 Grupp A
13:00 Lira BK - Kiruna FF Björkskatans IP
14:00 FC Norrsken - Haparanda FF Hedvalla
16:00 Piteå IF FF/MSSK - Alviks IK Nordlunda
Flickor 14 Grupp B
12:00 Gammelstads IF - Malmbergets AIF Gammelstads IP
17:00 Sävast AIF - Malmbergets AIF Tallvallen
Flickor 13 Grupp B
11:30 Piteå IF FF Lag 2 - Alviks IK Nordlunda
18:30 Trångfors IF - Gammelstads IF Trångfors IP
Flickor 13 Grupp C
11:45 Sunderby SK - Pajala IF Byvallen
Flickor 12 Grupp A
16:00 Trångfors IF - Södra United Trångfors IP
Flickor 12 Grupp C
15:00 Sävast AIF Lag Röd - Luleå SK Lag 2 Tallvallen
Flickor 11 Grupp A
00:00 Bergnäsets AIK - Assi IF
Flickor 10 Grupp A
11:00 Bergnäsets AIK - Sunderby SK Lag 1 Bergsvallen
COOP Cup P16 Final
15:00 Luleå SK - Gammelstads IF Åkevallen
COOP Cup P13 Final
11:00 IFK Luleå - Sunderby SK Åkevallen
COOP Cup P14 Final
13:00 Haparanda FF - IFK Luleå Åkevallen