Kontakta oss

Norrbottens Fotbollsförbund

Norrbottens Fotbollförbund

Kansli

E-post: kansliet@norrbottensff.bd.se

Kansli

Andreas Eriksson

Förbundsutvecklare

Tel: 070-300 85 62
E-post: andreas.eriksson@norrbottensff.bd.se

Roger Sjöström

Kansliet/Ungdomsfrågor

Tel: 070-626 67 47
E-post: roger.sjostrom@norrbottensff.bd.se

Styrelsen

Bengt Augustsson

Ordförande

Mobil: 070-659 00 11
E-post: bengt_augustsson@telia.com

Robert Lindström

Vice Ordförande

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Ansvarsområde: Marknad

Gustav Sixten Inga

Ledamot

Mobil: 070-573 99 06
E-post: gusafsixteninga62@gmail.com

Sture Wiklund

Ledamot

Tel: 0920-23 08 70
Mobil: 070-622 90 06
E-post: sture.wiklund@nordproj.se

Ansvarsområde: Ordförande i Domarkommittén

Ulf Lindberg

Ledamot

Jörgen Eriksson

Ledamot

Mobil: 070-636 00 55
E-post: jorgen@investinnorrbotten.se

Ansvarsområde: Orförande i Fotbollskommittén

Marie-Louise Dahlberg

Adjungerad

Mobil: 073-787 49 01
E-post: marie-louise.dahlberg@hotmail.com

Dag Wikman

Hedersledamot

Mobil: 070-6270827
E-post: dag.he@telia.com

Rune Westerberg

Adjungerad

Mobil: 070-634 35 27
E-post: rune.westerberg@utb.overtornea.se

Föreningsutvecklingskommittén

Gustav Sixten Inga

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-573 99 06
E-post: gusafsixteninga62@gmail.com

Ansvarsområde: Föreningsutveckling/landsbygdsutveckling

Anne Meriläinen

Ledamot föreningsutvecklingskommittén/landsbygdskommittén

Mobil: 070-6867611
E-post: anne.merilainen@sisuidrottsutbildarna.se

Ansvarsområde: Föreningsutveckling/landsbygdsutveckling

Tore Johansson

Ledamot föreningsutvecklingskommittén/landsbygdskommittén

Mobil: 070-6765394
E-post: toreg.johansson@telia.com

Ansvarsområde: Föreningsutveckling/landsbygdsutveckling

Malte Olsson

Ledamot föreningsutvecklingskommittén/landsbygdskommittén

Ansvarsområde: Föreningsutveckling/landsbygdsutveckling

Tävlingskommittén

Ulf Lindberg

Ledamot styrelsen

Rune Westerberg

Tel: 0927-202 03
Mobil: 070-634 35 27
E-post: rune.westerberg@utb.overtornea.se

Ansvarsområde: Tf ordf. i tävlingskommittén

Anders Eriksson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-5182265
E-post: anders.eriksson@stepin.se

Mari Lundqvist

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-2775353
E-post: marilundqvist@hotmail.com

Marie-Louise Dahlberg

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 073-787 49 01
E-post: marie-louise.dahlberg@hotmail.com

Kenneth Strand

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-8255923
E-post: kenneth.strand@telia.com

Mats Olausson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-3176553
E-post: mats.olausson@coopnorrbotten.se

Valberedning

Josephine Ekstrand

Ordförande valberedningen

Börje Lööw

Ledamot valberedningen

Ingemar Ek

Ledamot valberedningen

Annika Planstedt-Larsson

Suppleant valberedningen

Roger Abrahamsson

Suppleant valberedningen

Domarkommittén

Sture Wiklund

Ordförande i Domarkommittén

Tel: 0920-23 08 70
Mobil: 070-622 90 06
E-post: sture.wiklund@nordproj.se

Ansvarsområde: Coach för assisterande domare

Johan Sjökvist

Sekreterare domarkommittén

Tel: 0920-614 44
Mobil: 070-227 52 10
E-post: johan.sjokvist@home.se

Ansvarsområde: Ledamot domarkommittén

Sara Wallgren

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-345 54 74
E-post: sara.e.wallgren@edu.boden.se

Ansvarsområde: Damdomaransvarig

Sara Romell

Ledamot domarkommittén

Tel: 0911-24 50 88
Mobil: 070-344 00 39
E-post: Sara.romell@pitea.se

Ansvarsområde: Damdomaransvarig

Anders Sandle

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-6372385
E-post: anders.sandle@optimerabusiness.se

Mårten Larsson

Ledamot domarkommittén

Ansvarsområde: C 4

Keijo Hyvärinen

Ledamot domarkommittén

Jan Berg

Tel: 0911-726 46
E-post: jan.berg@ltu.se

Magnus Boqvist

Adjungerad

Ansvarsområde: Rekrytering

Fotbollskommittén

Jörgen Eriksson

Ordförande Fotbollskommittén

Mobil: 070-6360055
E-post: jorgen@investinnorrbotten.se

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Roger Sjöström

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-626 67 47
E-post: roger.sjostrom@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Administration, domarkommittén, LFS, distriktslagsverksamheten, spelar-/ledarutbildning, materialansvar

Per-Håkan Taavo

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-6804911
E-post: mz23224@tele2.se / per-hakan.taavo@swipnet.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Josephine Ekstrand

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 073-5298168
E-post: josephine.ekstrand@gmail.com

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Ann Öhman

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-2482524
E-post: ohmanann@hotmail.com

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Ann Selini

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-2147148
E-post: ann.selini@telia.com

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Daniel Krigsman

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-6424509
E-post: daniel.krigsman@gmail.com

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Andreas Pettersson

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-3409251
E-post: andreas.pettersson@svenskfotboll.se

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Kenth Wärja

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 076-8336653
E-post: kenthwarjas@hotmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Lars "Brolla" Svensson

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-5351400
E-post: brolla_svensson@hotmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Nina Nordström

Ledamot fotbollskommittén

E-post: ninajuntti@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Birger Grahn

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-5886028
E-post: birger.grahn@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Arbetsgrupp Idrottslyftet

Bengt Augustsson

Ordförande

Mobil: 070-659 00 11
E-post: bengt_augustsson@telia.com

Ansvarsområde: Idrottslyftet

Michael Fleuron

Mobil: 070-651 16 78
E-post: michael.fleuron@norrbotten.rf.se

Ansvarsområde: Idrottslyftet

Robert Lindström

Vice Ordförande styrelsen

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Arbetsgrupp Anläggningsfrågor

Gustav Sixten Inga

Mobil: 070-573 99 06
E-post: gusafsixteninga62@gmail.com

Ansvarsområde: Anläggningsfrågor

Michael Fleuron

Mobil: 070-651 16 78
E-post: michael.fleuron@norrbotten.rf.se

Ansvarsområde: Anläggningsfrågor

Arbetsgrupp Marknad/Fotbollsgala

Robert Lindström

Vice Ordförande styrelsen

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Ansvarsområde: Marknad

Revisorer

Johan Karlsson

Auktoriserad revisor

Mobil: 070-2716858
E-post: johan.h.karlsson@se.ey.com

Hans Eriksson

Förbundsrevisor

Tel: 0920-61728
E-post: hans.e.eriksson@gmail.com

Mikale Boström

Auktoriserad revisor

Ansvarsområde: Suppleant

Futsal

Ulf Lindberg

Ordförande tävlingskommittén

Ansvarsområde: Futsal

NFF: s 100 års jubileum

Bengt Augustsson

Ordförande styrelsen

Mobil: 070-6590011
E-post: bengt_augustsson@telia.com