Kontakta oss

Norrbottens Fotbollsförbund

Norrbottens Fotbollförbund

Kansli

E-post: kansliet@norrbottensff.bd.se
Webbplats:

http://norrbotten.svenskfotboll.se

Helgfri vardag kl. 8-16 (sommartid)

Bankgiro: 622-2988

Swish: 123 278 52 93

Kansli

Michael Fleuron

Kanslichef

Mobil: 070-651 16 78 vardagar 8-12
E-post: michael.fleuron@norrbottensff.bd.se

Per-Håkan Taavo

Fotbollsutveckling

Tel: 070-667 00 55
E-post: per-hakan.taavo@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Tävlingsfrågor seniorfotboll, utbildningsfrågor, distriktslag

Matilda Boudin

Föreningsutveckling

Tel: 070-601 32 60
E-post: matilda.boudin@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Diplomerad Förening, Barn- och ungdomsfrågor, Fotbollsskolan.

Paulina Lindström

Föreningsutveckling

Tel: 073-414 89 98
E-post: paulina.lindstrom@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Projektledare - Arvsfonden Norrbottens Fotbollsgnista, framtidens barn- och ungdomsfotboll för hela Norrbotten

Styrelsen

Robert Lindström

Ordförande

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Bengt Nilsson

Ledamot

Mobil: 070-3262324
E-post: bengt.nilsson@boden.se

Erik Bäckström

Ledamot

Mobil: 070-3740817
E-post: erik.bc@telia.com

Henrik Luttu

Ledamot

Mobil: 070-3485003
E-post: henrikluttu70@gmail.com

Ansvarsområde: TK-Ordförande

Linda Wiström

Ledamot

Mobil: 070-3706867
E-post: linda.wistrom@tillvaxtverket.se

Sture Wiklund

Ledamot

Mobil: 070-6229006
E-post: sturew111@gmail.com

Åsa Brännström

Ledamot

Mobil: 070-3840061
E-post: asa.brannstrom@hjalpia.se

Bengt Augustsson

Hedersordförande

Mobil: 070-6590011
E-post: bengt.augustsson@telia.com

Dag Wikman

Hedersledamot

Mobil: 070-6270827
E-post: dag.he@telia.com

Föreningskommittén

Åsa Brännström

Ordförande Föreningskommittén

Mobil: 070-3840061
E-post: asa.brannstrom@hjalpia.se

Erik Bäckström

Ledamot i Föreningskommittén

Mobil: 070-3740817
E-post: erik.bc@telia.com

Kjell-Åke Johansson

Ledamot i Föreningskommittén

Mobil: 070-5743201
E-post: kjellake.johansson.j@gmail.com

Daniel Nilsson

Ledamot i Föreningskommittén

Mobil: 070-3507529
E-post: daniel.nilsson@rfsisu.se

Matilda Boudin

Adjungerad i Föreningskommittén

Mobil: 070-601 32 60
E-post: matilda.boudin@norrbottensff.bd.se

Tävlingskommittén

Henrik Luttu

Ordförande Tävlingskommittén

Mobil: 070-3485003
E-post: henrikluttu70@gmail.com

Ansvarsområde: Disciplinutskott

Rune Westerberg

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-6343527
E-post: rune.westerberg@utb.overtornea.se

Ansvarsområde: Disciplinutskott

Anders Vikberg

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-6868476
E-post: anders@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Disciplinutskott

Harry Pettersson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-3139749
E-post: harryjohn.pettersson48@gmail.com

Ansvarsområde: Disciplinutskott

Hanna Westergaard

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 072-5474021
E-post: westergaard.hanna@gmail.com

Anders Eriksson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-5182265
E-post: anders.eriksson@stepin.se

Kenneth Strand

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 076-8255923
E-post: kenneth.strand@telia.com

Håkan Öberg

Ledamot i Tävlingskommittèn

Tel: 070-5310529
E-post: hkan.0970.20522@telia.com

Valberedning

Ingemar Ek

Ordförande valberedningen

Mobil: 070-3958404
E-post: ingemar.ek@ifklulea.se

Anders Eriksson

Ledamot valberedningen

Christer Wallin

Ledamot valberedningen

Domarkommittén

Sture Wiklund

Ordförande i domarkommittén

Mobil: 070-6229006
E-post: sturew111@gmail.com

Victor Tjärnberg

Ledamot domarkommittén

Mobil: 072-2337572
E-post: victor.tjarnberg@hotmail.com

Ansvarsområde: Sekreterare

Johan Nyström

Ledamot domarkommittén

E-post: domare_nygga@hotmail.com

Ansvarsområde: Central domartillsättare, FOGIS ansvarig

Sara Wallgren

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-3455474
E-post: sara.e.wallgren@edu.boden.se

Ansvarsområde: Damdomaransvarig

Pernilla Lindgren

Ledamot domarkommittén

Mobil: 073-2303510
E-post: pernilla.lindgren@hotmail.com

Ansvarsområde: Damdomaransvarig

Mårten Larsson

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-6906544
E-post: vitamorris@hotmail.se

Ansvarsområde: C 4(coach Div4H domarna)

Keijo Hyvärinen

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-6009664
E-post: keijo.h@hotmail.se

Ansvarsområde: Steg 2 utbildning

Jan Berg

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-3523435
E-post: jan.berg@ltu.se

Johnny Johansson

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-5421889
E-post: johnny.j@telia.com

David Olovsson

Ledamot domarkommittén

Mobil: 076-1469663
E-post: david.olovsson@hotmail.com

Pontus Carbin

Adjungerad

Mobil: 070-6418589
E-post: pontus.carbin@hotmail.com

Ansvarsområde: Rekrytering

Mikael Marklund

Adjungerad

Mobil: 070-6406918
E-post: mikaelmarklund74@hotmail.com

Ansvarsområde: Representant för Fotbollsdomarförbund

Fotbollskommittén

Michael Fleuron

Ordförande Fotbollskommittén

Mobil: 070-6511678
E-post: michael.fleuron@rfsisu.se

Ansvarsområde: Fotbollsutveckling

Linda Wiström

Ordförande Fotbollskommittén

Mobil: 070-3706867
E-post: linda.wistrom@tillvaxtverket.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Daniel Lindgren

Ledamot Fotbollskommittén

Mobil: 070-6674806
E-post: daniellindgren@hotmail.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Jörgen Eriksson

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-6360055
E-post: jorgen@investinnorrbotten.se

Kenth Wärja

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 076-8336653
E-post: kenthwarjas@hotmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Lars "Brolla" Svensson

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-5351400
E-post: brolla_svensson@hotmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Nina Nordström

Ledamot fotbollskommittén

E-post: ninajuntti@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Birger Grahn

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-5886028
E-post: birger.grahn@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Per-Håkan Taavo

Adjungerad i fotbollskommittén

Mobil: 070-667 00 55
E-post: per-hakan.taavo@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Roger Sjöström

Adjungerad i fotbollskommittén

Mobil: 070-6266747
E-post: roger.sjostrom@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Distriktslagsverksamheten- materialansvar

Monika Visser

Ledamot Fotbollskommitèn

Mobil: 070-3508009
E-post: monika.visser@ifklulea.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Matilda Boudin

Adjungerad i fotbollskommittén

Mobil: 070-6860877
E-post: matilda.boudin@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Futsal Utskottet

Lars-Göran Holmfrid

Ledamot

Mobil: 070-2226926
E-post: larsgoranholmfrid@gmail.com

Fredrik Rantapää

Ledamot

Mobil: 073-0495516
E-post: fredrik.rantapaa@haparanda.se

Jonny Rönkkö

Ledamot

Mobil: 076-8344299
E-post: jonny.ronkko@haparanda.se

Kenneth Strand

Ledamot

Mobil: 076-8255923
E-post: kenneth.strand@telia.com

Mats Frank

Ledamot

Mobil: 072-7206812
E-post: Mats.frank68@gmail.com

Per-Håkan Taavo

Adjungerad

Mobil: 070-6670055
E-post: per-hakan.taavo@norrbottensff.bd.se

Arbetsgrupp Idrottslyftet

Michael Fleuron

Mobil: 070-651 16 78
E-post: michael.fleuron@rfsisu.se

Ansvarsområde: Idrottslyftet

Matilda Boudin

Föreningsutvecklare

Mobil: 070-601 32 60
E-post: matilda.boudin@sisuidrottsutbildarna.se

Daniel Nilsson

Mobil: 070-3507529
E-post: daniel.nilsson@norrbotten.rf.se

Anläggningsfrågor

Michael Fleuron

Mobil: 070-651 16 78
E-post: michael.fleuron@norrbotten.rf.se

Ansvarsområde: Anläggningsfrågor

Marknadsfrågor

Robert Lindström

Ordförande styrelsen

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Ansvarsområde: Marknad

Revisorer

Gustav Eliasson

Auktoriserad revisor

Mobil: 072-724 80 04
E-post: gustav.eliasson@se.ey.com

Hans Eriksson

Förbundsrevisor

Tel: 0920-61728
E-post: hans.e.eriksson@gmail.com

Sofi Hellström

Auktoriserad revisor

Ansvarsområde: Suppleant