Kontakta oss

Norrbottens Fotbollsförbund

Norrbottens Fotbollförbund

Kansli

E-post: kansliet@norrbottensff.bd.se
Webbplats:

http://norrbotten.svenskfotboll.se

Helgfri vardag kl. 8-16

Bankgiro: 622-2988

Swish: 123 278 52 93

Kansli

Andreas Eriksson

Förbundsutvecklling

Tel: 070-232 88 38
E-post: andreas.eriksson@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Kanslichef

Per-Håkan Taavo

Fotbollsutveckling

Tel: 070-667 00 55
E-post: per-hakan.taavo@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Tävlingsfrågor seniorfotboll, utbildningsfrågor

Matilda Boudin

Föreningsutveckling

Tel: 070-601 32 60
E-post: matilda.boudin@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Diplomerad Förening, Barn- och ungdomsfrågor, Fotbollsskolan.

Roger Sjöström

Administration

Tel: 070-626 67 47
E-post: roger.sjostrom@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Tävling - Barn- och ungdom. Distriktslag

Styrelsen

Robert Lindström

Ordförande

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Jörgen Eriksson

Vice ordförande

Mobil: 070-6360055
E-post: jorgen@investinnorrbotten.se

Sture Wiklund

Ledamot

Mobil: 070-6229006
E-post: sturew111@gmail.com

Malin Johansson

Ledamot

Mobil: 073-0407751
E-post: malinj0hansson@hotmail.com

Åsa Brännström

Ledamot

Mobil: 070-3840061
E-post: asa.brannstrom@hjalpia.se

Henrik Luttu

Ledamot

Mobil: 070-3485003
E-post: henrikluttu70@gmail.com

Linda Wiström

Ledamot

Mobil: 070-3706867
E-post: linda.wistrom@tillvaxtverket.se

Erik Bäckström

Ledamot

Mobil: 070-3740817
E-post: erik.bc@telia.com

Bengt Augustsson

Hedersordförande

Mobil: 070-6590011
E-post: bengt.augustsson@telia.com

Dag Wikman

Hedersledamot

Mobil: 070-6270827
E-post: dag.he@telia.com

Föreningskommittén

Åsa Brännström

Ordförande Föreningskommittén

Mobil: 070-3840061
E-post: asa.brannstrom@hjalpia.se

Erik Bäckström

Ledamot i Föreningskommittén

Mobil: 070-3740817
E-post: erik.bc@telia.com

Daniel Nilsson

Ledamot i Föreningskommittén

Mobil: 070-3507529
E-post: daniel.nilsson@norrbotten.rf.se

Matilda Boudin

Adjungerad i Föreningskommittén

Mobil: 070-601 32 60
E-post: matilda.boudin@norrbottensff.bd.se

Tävlingskommittén

Henrik Luttu

Ordförande Tävlingskommittén

Mobil: 070-3485003
E-post: henrikluttu70@gmail.com

Ansvarsområde: Disciplinutskott

Rune Westerberg

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-6343527
E-post: rune.westerberg@utb.overtornea.se

Ansvarsområde: Disciplinutskott

Anders Vikberg

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-6868476
E-post: anders@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Disciplinutskott

Harry Pettersson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-3139749
E-post: harryjohn.pettersson48@gmail.com

Ansvarsområde: Disciplinutskott

Mats Olausson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-3176553
E-post: mats.olausson@coopnorrbotten.se

Anders Eriksson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-5182265
E-post: anders.eriksson@stepin.se

Kenneth Strand

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-8255923
E-post: kenneth.strand@telia.com

Valberedning

Ingemar Ek

Ordförande valberedningen

Mobil: 070-3958404
E-post: ingemar.ek@ifklulea.se

Anders Eriksson

Ledamot valberedningen

Christer Wallin

Ledamot valberedningen

Domarkommittén

Sture Wiklund

Ordförande i domarkommittén

Mobil: 070-6229006
E-post: sturew111@gmail.com

Victor Tjärnberg

Ledamot domarkommittén

Mobil: 072-2337572
E-post: victor.tjarnberg@hotmail.com

Ansvarsområde: Sekreterare

Johan Nyström

Ledamot domarkommittén

E-post: domare_nygga@hotmail.com

Ansvarsområde: Central domartillsättare, FOGIS ansvarig

Sara Wallgren

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-3455474
E-post: sara.e.wallgren@edu.boden.se

Ansvarsområde: Damdomaransvarig

Sara Romell

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-3440039
E-post: sara.romell@pitea.se

Ansvarsområde: Damdomaransvarig

Mårten Larsson

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-6906544
E-post: vitamorris@hotmail.se

Ansvarsområde: C 4

Keijo Hyvärinen

Ledamot domarkommittén

E-post: keijo.h@hotmail.se

Jan Berg

Ledamot domarkommittén

Tel: 0911-72646
E-post: jan.berg@ltu.se

Johnny Johansson

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-5421889
E-post: johnny.j@telia.com

Peder Nyström

Adjungerad

Mobil: 070-2723552
E-post: narkos.peder@gmail.com

Ansvarsområde: Rekrytering

David Olovsson

Ledamot domarkommittén

Mobil: 076-1469663
E-post: david.olovsson@hotmail.com

Fotbollskommittén

Jörgen Eriksson

Ordförande Fotbollskommittén

Mobil: 070-6360055
E-post: jorgen@investinnorrbotten.se

Ansvarsområde: Fotbollsutveckling

Linda Wiström

Ordförande Fotbollskommittén

Mobil: 070-3706867
E-post: linda.wistrom@tillvaxtverket.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Malin Johansson

Ledamot Fotbollskommittén

Mobil: 073-0407751
E-post: malinj0hansson@hotmail.com

Åsa Brännström

Ledamot Fotbollskommittén

Mobil: 070-3840061
E-post: asa.brannstrom@hjalpia.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Ann Selini

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-2147148
E-post: annselini1@gmail.com

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Kenth Wärja

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 076-8336653
E-post: kenthwarjas@hotmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Lars "Brolla" Svensson

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-5351400
E-post: brolla_svensson@hotmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Nina Nordström

Ledamot fotbollskommittén

E-post: ninajuntti@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Birger Grahn

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-5886028
E-post: birger.grahn@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Per-Håkan Taavo

Adjungerad i fotbollskommittén

Mobil: 070-667 00 55
E-post: per-hakan.taavo@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Roger Sjöström

Adjungerad i fotbollskommittén

Mobil: 070-6266747
E-post: roger.sjostrom@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Administration, domarkommittén, LFS, distriktslagsverksamheten, spelar-/ledarutbildning, materialansvar

Arbetsgrupp Idrottslyftet

Michael Fleuron

Mobil: 070-651 16 78
E-post: michael.fleuron@norrbotten.rf.se

Ansvarsområde: Idrottslyftet

Andreas Eriksson

Förbundsutvecklare

Mobil: 070-2328838
E-post: andreas.eriksson@norrbottensff.bd.se

Matilda Boudin

Föreningsutvecklare

Mobil: 070-601 32 60
E-post: matilda.boudin@sisuidrottsutbildarna.se

Daniel Nilsson

Mobil: 070-3507529
E-post: daniel.nilsson@norrbotten.rf.se

Anläggningsfrågor

Michael Fleuron

Mobil: 070-651 16 78
E-post: michael.fleuron@norrbotten.rf.se

Ansvarsområde: Anläggningsfrågor

Marknadsfrågor

Robert Lindström

Ordförande styrelsen

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Ansvarsområde: Marknad

Revisorer

Johan Karlsson

Auktoriserad revisor

Mobil: 070-2716858
E-post: johan.h.karlsson@se.ey.com

Hans Eriksson

Förbundsrevisor

Tel: 0920-61728
E-post: hans.e.eriksson@gmail.com

Sofi Hellström

Auktoriserad revisor

Ansvarsområde: Suppleant

Futsal