Kontakta oss

Norrbottens Fotbollsförbund

Norrbottens Fotbollförbund

Kansli

E-post: kansliet@norrbottensff.bd.se
Webbplats:

Sommartider 15 maj-15 september helgfri vardag kl. 8-16

Kansli

Andreas Eriksson

Förbundsutvecklare

Tel: 070-300 85 62
E-post: andreas.eriksson@norrbottensff.bd.se

Roger Sjöström

Kansliet/Ungdomsfrågor

Tel: 070-626 67 47
E-post: roger.sjostrom@norrbottensff.bd.se

Styrelsen

Bengt Augustsson

Ordförande

Mobil: 070-6590011
E-post: bengt_augustsson@telia.com

Robert Lindström

Vice Ordförande

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Jörgen Eriksson

Ledamot

Mobil: 070-6360055
E-post: jorgen@investinnorrbotten.se

Marie-Louise Dahlberg

Ledamot

Mobil: 073-7874901
E-post: marie-louise.dahlberg@hotmail.com

Sture Wiklund

Ledamot

Mobil: 070-6229006
E-post: sture.wiklund@nordproj.se

Åsa Brännström

Ledamot

Mobil: 070-3840061
E-post: asa.brannstrom@orteo.se

Henrik Luttu

Ledamot

Mobil: 070-3485003
E-post: luttu31@spray.se

Linda Wiström

Ledamot

Mobil: 070-3706867
E-post: linda.wistrom@tillvaxtverket.se

Dag Wikman

Hedersledamot

Mobil: 070-6270827
E-post: dag.he@telia.com

Föreningsutvecklingskommittén

Marie-Louise Dahlberg

Ordförande Föreningsutvecklingskommittén

Mobil: 073-7874901
E-post: marie-louise.dahlberg@hotmail.com

Ansvarsområde: Föreningsutveckling/landsbygdsutveckling

Matilda Boudin

Ledamot i Föreningsutvecklingskommittén

Mobil: 070-6860877
E-post: matilda.boudin@sisuidrottsutbildarna.se

Daniel Nilsson

Ledamot i Föreningsutvecklingskommittén

Mobil: 070-3507529
E-post: daniel.nilsson@norrbotten.rf.se

Annika Planstedt Larsson

Mobil: 070-5820241
E-post: annika.planstedt@gmail.com

Ansvarsområde: Ledamot i Föreningsutvecklingskommittén

Tävlingskommittén

Henrik Luttu

Ordförande Tävlingskommittén

Mobil: 070-3485003
E-post: luttu31@spray.se

Rune Westerberg

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-6343527
E-post: rune.westerberg@utb.overtornea.se

Anders Vikberg

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-6868476
E-post: anders@norrbottensff.bd.se

Anders Eriksson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-5182265
E-post: anders.eriksson@stepin.se

Kenneth Strand

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-8255923
E-post: kenneth.strand@telia.com

Mats Olausson

Ledamot i tävlingskommittén

Mobil: 070-3176553
E-post: mats.olausson@coopnorrbotten.se

Valberedning

Josephine Ekstrand

Ordförande valberedningen

Mobil: 073-5298168
E-post: josephine.ekstrand@gmail.com

Ingemar Ek

Ledamot valberedningen

Annika Planstedt-Larsson

Ledamot valberedningen

Börje Lööw

Suppleant valberedningen

Roger Abrahamsson

Suppleant valberedningen

Domarkommittén

Sture Wiklund

Ordförande i domarkommittén

Mobil: 070-6229006
E-post: sture.wiklund@nordproj.se

Johan Nyström

Ledamot domarkommittén

E-post: domare_nygga@hotmail.com

Ansvarsområde: Central domartillsättare, FOGIS ansvarig

Sara Wallgren

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-3455474
E-post: sara.e.wallgren@edu.boden.se

Ansvarsområde: Damdomaransvarig

Sara Romell

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-3440039
E-post: sara.romell@pitea.se

Ansvarsområde: Damdomaransvarig

Mårten Larsson

Ledamot domarkommittén

Ansvarsområde: C 4

Keijo Hyvärinen

Ledamot domarkommittén

Jan Berg

Ledamot domarkommittén

Tel: 0911-72646
E-post: jan.berg@ltu.se

Johnny Johansson

Ledamot domarkommittén

Mobil: 070-5421889
E-post: johnny.j@telia.com

Magnus Bokvist

Adjungerad

Ansvarsområde: Rekrytering

Fotbollskommittén

Jörgen Eriksson

Ordförande Fotbollskommittén

Mobil: 070-6360055
E-post: jorgen@investinnorrbotten.se

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Roger Sjöström

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-6266747
E-post: roger.sjostrom@norrbottensff.bd.se

Ansvarsområde: Administration, domarkommittén, LFS, distriktslagsverksamheten, spelar-/ledarutbildning, materialansvar

Per-Håkan Taavo

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-6804911
E-post: per-hakan.taavo@swipnet.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Åsa Brännström

Ledamot Fotbollskommittén

Mobil: 070-3840061
E-post: asa.brannstrom@orteo.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Linda Wiström

Ledamot Fotbollskommittén

Mobil: 070-3706867
E-post: linda.wistrom@tillvaxtverket.se

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Ann Selini

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-2147148
E-post: ann.selini@telia.com

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Daniel Krigsman

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-6424509
E-post: daniel.krigsman@gmail.com

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Andreas Pettersson

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-3409251
E-post: andreas.pettersson@svenskfotboll.se

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Kenth Wärja

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 076-8336653
E-post: kenthwarjas@hotmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Lars "Brolla" Svensson

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-5351400
E-post: brolla_svensson@hotmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Nina Nordström

Ledamot fotbollskommittén

E-post: ninajuntti@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Birger Grahn

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 070-5886028
E-post: birger.grahn@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildning och fotbollsutveckling

Josephine Ekstrand

Ledamot fotbollskommittén

Mobil: 073-5298168
E-post: josephine.ekstrand@gmail.com

Ansvarsområde: Ungdomsgruppen

Ann Öhman

Ledamot i fotbollskommittén

Mobil: 070-2482524
E-post: ohmanann@hotmail.com

Arbetsgrupp Idrottslyftet

Bengt Augustsson

Ordförande styrelsen

Mobil: 070-659 00 11
E-post: bengt_augustsson@telia.com

Ansvarsområde: Idrottslyftet

Michael Fleuron

Mobil: 070-651 16 78
E-post: michael.fleuron@norrbotten.rf.se

Ansvarsområde: Idrottslyftet

Robert Lindström

Vice Ordförande styrelsen

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Anläggningsfrågor

Michael Fleuron

Mobil: 070-651 16 78
E-post: michael.fleuron@norrbotten.rf.se

Ansvarsområde: Anläggningsfrågor

Marknad/Fotbollsgala

Robert Lindström

Vice Ordförande styrelsen

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Ansvarsområde: Marknad/Fotbollsgala

Revisorer

Johan Karlsson

Auktoriserad revisor

Mobil: 070-2716858
E-post: johan.h.karlsson@se.ey.com

Hans Eriksson

Förbundsrevisor

Tel: 0920-61728
E-post: hans.e.eriksson@gmail.com

Mikale Boström

Auktoriserad revisor

Ansvarsområde: Suppleant

Futsal

NFF: s 100 års jubileum

Robert Lindström

Vice ordförande styrelsen

Mobil: 070-5258282
E-post: robert.lindstrom@companyline.se

Ansvarsområde: NFF:s 100 års jubileum