Matcher idag - Norrbottens Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2017-09-24
Tid Match Resultat Anläggning
Futsal Landskamp
13:00 Sverige - Wales Ica Maxi Arena

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2017-09-24
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra, herrar
15:00 IFK Luleå - Akropolis IF Skogsvallen
Damallsvenskan
15:00 Piteå IF DFF - Hammarby IF FF LF Arena
Div 1 Norrland, damer
13:00 Alviks IK - IFK Östersund Liko Arena
U16 Nationell Grupp 7
Bodens BK FF U16 - IFK Luleå Inst. Björknäsvallen
Div 4 Södra, herrar
16:00 Alviks IK - FC Munkan Liko Arena
16:00 Harads IF - Ersnäs IF Kamrums IP
16:00 IFK Arvidsjaur - Lillpite IF Ringelvallens IP
16:00 Infjärdens SK - Piteå IF FF 2 IVAB Arena
16:00 Jokkmokks SK - Bodens BK FF 2 Jokkmokks IP
Div 5 Norra, herrar
13:00 Assi IF - Kiruna FF 2 Billerud Korsnäs Arena
13:00 IFK Kalix 2 - Polcirkeln/Svanstein FF Furuvallen
Div 5 Mellersta, herrar
13:00 Boden United/Hedens IF 2 - Gammelstads IF Olympia, Heden
Div 5 Södra, herrar
13:00 Alterdalens IF - Sikfors SK Holma
13:00 Munks./Skuth. SK - Svensby SK Idrottsparken, Munksund
13:00 Nybyns IK - Öjeby IF Adolfs Hed
13:00 Storfors AIK 2 - Älvsby IF Hedens IP Storfors
Div 3 damer
13:00 Lira BK - FC Norra Porsö IP
16:00 Luleå SK - Notvikens IK 2 Hertsö IP
16:00 Svartbjörnsbyns IF - Älvsby IF Svartlå IP
16:00 Öjeby IF - Munksund-Skuthamns SK Björklunda
Div.3:11 Pojkar Grupp A
11:00 Gammelgårdens IF - Öjeby IF Gammelgårdens IP
13:00 Bodens BK FF - IBFF Boden Arena
14:00 Kiruna FF - Lira BK Lombia IP
17:30 IFK Luleå - Piteå IF FF Skogsvallen
Div.3:11 Pojkar Grupp B
14:00 Sävast AIF - Gällivare SK Tallvallen
Div. 4:11 Pojkar Grupp A
16:00 Lira BK - Korsträsk IK Björkskatans IP
18:00 Alviks IK - Korsträsk IK Liko Arena
Div. 4:11 Pojkar Grupp B
11:30 Sävast AIF - IFK Arvidsjaur FK Tallvallen
Div. 1:9 Pojkar Grupp A
12:45 Gammelgårdens IF - Kiruna FF Gammelgårdens IP
Div. 1:9 Pojkar Grupp C
11:30 Jokkmokks SK - Luleå SK Jokkmokks IP
Div 1:7 Pojkar Grupp A
15:00 IFK Kalix Röd - Bergnäsets AIK Furuvallen
15:00 Pajala IF - IFK Luleå Lag 1 Riavallen Pajala
16:30 IFK Kalix Röd - Alviks IK Furuvallen
Div 1:7 Pojkar Grupp B
13:00 Jokkmokks SK - IFK Luleå Lag 3 Jokkmokks IP
Div 2:7 Pojkar Grupp A
Alviks IK - Sunderby SK Lag 1
Bergnäsets AIK - Luleå SK Lag 1
IFK Luleå - Lira BK Blå
Div 2:7 Pojkar Grupp C
Sävast AIF - IFK Arvidsjaur FK Lag 1
Öjeby IF - Piteå IF FF Lag1
Div 3:7 Pojkar Grupp A
Lira BK Blå - Alviks IK
Rutviks SK - Luleå SK
Div 3:7 Pojkar Grupp B
Rosvik IK - Storfors AIK
Södra United - Öjeby IF
Div 3:7 Pojkar Grupp C
Lira BK Gul - Infjärdens SK/IBFF
Piteå IF FF Lag 2 - Älvsby IF
Div 3:7 Pojkar Grupp D
Notvikens IK - Bodens BK FF
Div 2:11 Flickor Kompisligan
11:00 Bergnäsets AIK/Alviks IK - Malmbergets AIF Bergsvallen
Div 4:11 Flickor Grupp A
16:00 Lira Bollklubb - Gammelstads IF Björkskatans IP
Div 4:11 Flickor Grupp B
13:30 IFK Arvidsjaur DFK - Södra United Ringelvallens IP
Div 1:9 Flickor Grupp A
13:00 Bergnäsets AIK - Luleå SK Bergsvallen
Div 1:7 Flickor Grupp A
IFK Kalix - Piteå IF FF Furuvallen
Rutviks SK - IFK Luleå Myggvallen
Div 1:7 Flickor Grupp B
Sävast AIF - IFK Arvidsjaur DFK Tallvallen
Öjeby IF - Munksund-Skuthamns SK Gotisvallen
Div 1:7 Flickor Grupp C
Assi IF - Malmbergets AIF Grön
Jokkmokks SK - Malmbergets AIF Vit
13:30 Luleå SK - Alviks IK Vit
Div 3:7 Flickor Grupp A
IFK Luleå Vit - Storfors AIK
00:00 Södra United - Sunderby SK Lag 2
Div 3:7 Flickor Grupp B
Gammelstads IF - Sävast AIF Vit
Sävast AIF Röd - Alviks IK
Trångfors IF - Munksund-Skuthamns SK
Div 3:7 Flickor Grupp C
Bergnäsets AIK - Gammelgårdens IF Lag 2
Gammelgårdens IF Lag 1 - Luleå SK
IFK Luleå Blå - Sunderby SK Lag 1
Rutviks SK Gul - Rutviks SK Grön
Flickor 17 Kompisligan
11:00 FC Norrsken - Piteå IF FF Norrvallen
16:00 Alviks IK/Lira BK - Assi IF Porsö IP