Utbildningsläger för alla födda -05 i Alvik(P) och Bergsviken,Piteå(F)

Under Lördag-Söndag 24-25 augusti har NFF utbildningsläger för alla intresserade spelare i Alvik och Bergsviken,Piteå födda 2005.

Dessutom är det öppet för alla klubbtränare att ta del av träningarna samt lyssna på föreläsningen på Lördag kväll på resp ort ( se programet)

Alvik 2019 Bergsviken 2019

Kallelse Barens cup 30 augusti-1 september (29/8-2/9) 2019

F03(även P03) åker till Barents Games i Murmansk 30/8-1 sept för att spela mot Ryssland, Finland och Norge

Program och Kallelse F03

Tränarutbildning B-Ungdom i Luleå

Tränarutbildning B-Ungdom i Luleå

Plats: BAIK-Kansli( Dag 1-2) och LSK-Kansli (dag 3-4)

Dag 1+2 7-8 sept samt Dag 3+4 5-6 okt

Välkommen med Anmälan !!

Tränarutbildning C-Diplom i Luleå

Tränarutbildning C-Diplom i Luleå(Bergnäset) med start Dag 1 Lördag 7 september.

Dag 2 är Söndag 22 september

Välkommen med Anmälan !

Landskamper i Norrbotten

Ta vara på möjligheten att se Landskamper i Norrbotten månadsskiftet augusti/september. Sverige, Norge och Island Flickor 18 spelar en miniturnering i Boden, Gammelstad och Piteå.

Distriktsläger för P03 24 Juli i Luleå

Inför Barents Games i månadsskifte aug/sept har DFK för P03 kallat till ett läger i Luleå 24 Juli

Kallelse 24 Juli kallelse Spelare 24 Juli

Distriktsläger för Flickor 03 21 Juli

Inför Barents Games i Murmansk 20 aug-1 sept kallar DFK Anne och Johan till ett breddläger i Alvik 21 Juli

Kallelse och Uttagna spelare

Målvaktsträning för Ungdomsmålvakter 11 Augusti

Välkommen på målvaktsträning för Ungdomsmålvaker i Norrbotten !

Målgrupp: 10-16 år både tjejer och killar

Plats: Rutviks IP (Myggvallen)

Info Anmälan

COOP Norrbotten CUP Seniorer 2019

Slutspelsläget för Damer och Herrar:

Stora Coop Cup Damer Semifinal: Infjärdens SK-Piteå IF DFF 23/7 19.00. Notvikens IK DFF-Assi IF 28/7 19.00

Stora Coop Cup Herrar Semifinal : Notvikens IK-Bodens BK FF och Luleå SK-IFK Luleå

Lilla Coop Cup Damer Final: Kiruna FF-Lira BK 8/9 13.00

Lilla Coop Cup Herrar Semifinal: Lira BK-Lillpite IF 23/7 19.00, Hemmingsmarks IF-Skogså IF.

Visa fler nyheter
Visa alla nyheter